پاسخ به نیاز مخاطبان با مشاوره دینی در نمایشگاه قرآن وعترت مشهد
48 بازدید
موضوع: سایر
مصاحبه کننده : امیر دلیر
محل مصاحبه : نمایشگاه
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0
کارشناس مسائل دینی گفت: اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با برگزاری کارگاه‌های پاسخگویی و مشاوره‌های دینی حضوری در کنار فعالیت‌های دیگر خود در نمایشگاه قرآن امسال غرفه‌های خود را با امور مورد نیاز مخاطبان در این بخش‌ها اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسالات حجت الاسلام علی اکبر روحانی مقدم با بیان این مطلب افزود: نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در ماه مبارک رمضان امسال به برنامه‌های بسیاری از سوی ارگان‌ها و نهادهای مختلف استان مزین شده بود واداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی هم در اقدامی با ارائه حضوری مشاوره‌ها و پاسخگویی به مسائل شرعی مخاطبان و مراجعان به این نمایشگاه سهمی در برقراری این فضای ارزشمند داشته است.

وی ادامه داد: حضور دفتر تبلیغات اسلامی از همان اولین ساعات برگزاری نمایشگاه و شرکت در مراسم افتتاحیه و اختتامیه را می‌توان از جمله نکات مورد اعتنا برشمرد.

کارشناس مسائل دینی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: توزیع حدود4هزار کارت ویزیت در ایام برگزاری نمایشگاه و معرفی و ارائه توضیحات لازم در بخش‌های گوناگون اداره پاسخگویی به سوالات دینی و سامانه "ای پرسش" یکی دیگر از برگ‌های زرین غرفه‌های اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بوده است که با هدف معرفی و آشنایی مخاطبان با فعالیت‌های این اداره ارائه شده است.

رایزنی با برخی مسئولین در خصوص چالش‌های پاسخگویی به مسائل دینی وتعامل با نهادهای گوناگون استانی وکشوری از جمله فعالیت‌های دیگر در غرفه‌های اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بوده است.

حجت الاسلام روحانی مقدم خاطر نشان کرد: حضور مسئولان و مدیرانی چون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل اداره اوقاف استان ، علما و اساتید حوزه و دانشگاه در غرفه اداره پاسخگویی و توجه ویژه فرهیختگان و نخبگان استان به مسائل ارائه شده در این غرفه‌ها از دیگر نکات قابل توجه در نمایشگاه قرآن و عترت امسال به شمار می آید.

وی اظهار داشت: تعامل با برخی از سایت‌های معتبر در فضای مجازی  مانند سایت اداره کل ترویج و توسعه  فرهنگ قرآنی کشور و همچنین تعامل با خبرگزاری‌ها و رسانه‌های سمعی و بصری  و مطبوعات کشوری و بین المللی توسط اداره پاسخگویی به مسائل دینی (ایپرسش) اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان فعالیتی دیگر در نمایشگاه قرآن وعترت امسال محسوب می‌شود.

گفتنی است در غرفه‌های اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نمایشگاه قرآن و عترت امسال نظرات و پیشنهادات مخاطبان نیز دریافت شده است تا مورد بررسی و کارشناسی دقیق قرار گیرند.